Najlepsze polskie blogi podróżnicze

Gdybym tylko miała milion żyć (lub posiadła umiejętność bilokacji), chciałabym wyjechać z każdym z tych inspirujących szaleńców. Jeśli chcecie poznać ich bliżej – nic prostszego, po prostu klikajcie w zdjęcia! To właśnie ta nieustraszona ekipa tworzy najlepsze polskie blogi podróżnicze 🙂

 

Paweł, na którego wszyscy mówią Osmól to gwarancja trzeźwego (lub nie) spojrzenia, ciętego języka i ostrej riposty. Zdecydowanie niebanalna osoba prowadząca zdecydowanie niebanalny blog podróżniczy.

NOTATKI Z PODRÓŻY – OSMOL.PL: Paweł, na którego wszyscy mówią Osmól to gwarancja trzeźwego (lub nie) spojrzenia, ciętego języka i ostrej riposty. Zdecydowanie niebanalna osoba prowadząca zdecydowanie niebanalny blog podróżniczy.

 

KTO PODRÓŻUJE TEN ŻYJE DWA RAZY: Evi, kobieta wulkan energii. Prowadzi świetne slajdowiska ze swoich podróży po Azji, choć czasem zawieje ją nawet do zimnej Islandii. Na blogu zgromadziła mnóstwo informacji praktycznych o podróżach po Azji Południowo-Wschodniej, Europie i Kubie. Pracuje w turystyce, więc zna się na rzeczy. I nie, nie jesteście w stanie jej przegadać ;)

KTO PODRÓŻUJE TEN ŻYJE DWA RAZY: Evi, kobieta wulkan energii. Prowadzi świetne slajdowiska ze swoich podróży po Azji, choć czasem zawieje ją nawet do zimnej Islandii. Na blogu zgromadziła mnóstwo informacji praktycznych o podróżach po Azji Południowo-Wschodniej, Europie i Kubie. Pracuje w turystyce, więc zna się na rzeczy. I nie, nie jesteście w stanie jej przegadać 😉

 

URLOP NA ETACIE: 26 dni urlopu, 2 osoby, 1 pies, 1 auto, tysiące kilometrów, czyli Aleksandra, Michał i Luśka w swoim żywiole. Wspaniali ludzie, pełni pasji i dobrego serca. Świetni blogerzy i przyjaciele!

MAKULSCY: 26 dni urlopu, 2 osoby, 1 pies, 1 auto, tysiące kilometrów, czyli Aleksandra, Michał i Luśka w swoim żywiole. Wspaniali ludzie, pełni pasji i dobrego serca. Świetni blogerzy i przyjaciele!

 

Kami and the rest of the World

KAMI AND THE REST OF THE WORLD: Kami zdaje się jest w stanie wytropić street art w każdym miejscu wszechświata! Sporo u niej o Europie Środkowej, Bałkanach, byłym ZSRR i Bliskim Wschodzie, te kierunki najlepiej rozumie, ale chętnie zagląda też w inne części świata. Pozytywna solo-podróżniczka. Ostatnio udowodniła, że nawet irańska biurokracja jej nie straszna!

 

Poszli-Pojechali

POSZLI-POJECHALI: (Wspaniali!!!!) Tati i Michał, którzy pokazują, że da się bez worków pieniędzy zobaczyć kawałek świata i cieszyć się nowymi miejscami i smakami. Jeśli myślicie o doborowym towarzystwie na krótkie wypady lub dłuuugie miejskie wieczory dobrze trafiliście, z nimi po prostu nie da się nudzić 🙂

 

Sekulada

SEKULADA: Darek, absolutny mistrz ciekawego przedstawiania mrocznej (i krwawej!!! 🙂 ) historii Europy. Zdecydowanie polecam wszelkim miłośnikom Historii i architektury gotyku. Nie-miłośnikom też polecam, bo odwiedziny na Sekuladzie potrafią wywrócić w głowie! Zaglądam regularnie 🙂

 

DALEKO NIEDALEKO, blog Ewy, prawdziwej pasjonatki ŻYCIA W PODRÓŻY, skarbnica wiedzy i doświadczenia o miejscach bliższych i dalszych. Napisała świetny przewodnik po Kenii. A! No i robi piękne zdjęcia. Zaglądnijcie!

DALEKO NIEDALEKO: blog Ewy, prawdziwej pasjonatki ŻYCIA W PODRÓŻY, skarbnica wiedzy i doświadczenia o miejscach bliższych i dalszych. Napisała świetny przewodnik po Kenii. A! No i robi piękne zdjęcia. Zaglądnijcie!

 

TOKYO PONGI: Maika, jak sama o sobie mówi - początkująca Tokyoite (czyli mieszkanka Tokyo), jest zakochana w Japonii i wszystkim co japońskie. Na co dzień towarzyszy jej Pong - nieintegrujący się z japońską codziennością (...podobno) pracownik naukowy Uniwersyetu Tokijskiego :) WARTO, PO STOKROĆ WARTO CZYTAĆ!

TOKYO PONGI: Maika, jak sama o sobie mówi – początkująca Tokyoite (czyli mieszkanka Tokyo), jest zakochana w Japonii i wszystkim co japońskie. Na co dzień towarzyszy jej Pong – nieintegrujący się z japońską codziennością (…podobno) pracownik naukowy Uniwersyetu Tokijskiego 🙂 WARTO, PO STOKROĆ WARTO CZYTAĆ!

 

JUSTYNASNIEZEK.COM: czyli Justyna w swoim żywiole! Justyna to wulkan energii, zuch dziewczyna, która nie boi się porzucić wygodnej Europy by żyć w Afryce i spełniać swoje marzenia. Wielka inspiracja i wspaniała osobowość. Zaglądnijcie koniecznie!!!

JUSTYNASNIEZEK.COM, czyli Justyna w swoim żywiole! Justyna to wulkan energii, zuch dziewczyna, która nie boi się porzucić wygodnej Europy by żyć w Afryce i spełniać swoje marzenia. Wielka inspiracja i wspaniała osobowość. Zaglądnijcie koniecznie!!!

 

Agua de coco

AGUA DE COCO, czyli Kasia i Marek nadający z Lizbony. Przefajna para! Wiedzą, jak wypoczywać i gdzie dobrze zjeść. Jeśli będziecie śledzić ich bloga na bieżąco, traficie do najlepszych restauracji Portugalii 🙂

 

Rodzynk Sułtańskie

RODZYNKI SUŁTAŃSKIE to absolutnie niezbędna lektura dla każdego, kto wybiera się do Turcji. Teksty Gosi, która jest tam już od dłuższego czasu doskonale przygotuje Cię na nową, wielką turecką przygodę. Przed moim wylotem do Stambułu przewertowałam cały!

 

Rusz w Podróż

RUSZ W PODRÓŻ: o takiej jednej Ewie, co ma podobnie jak ja… czyli blog o tym jak będąc kobietą podróżować w pojedynkę (choć niekoniecznie “samotnie”), na etacie, z kredytem. Jeśli masz wątpliwości, czy to możliwe, Ewa zaraz je rozwieje!

 

kolemsietoczy

KOŁEM SIĘ TOCZY: Karol i jego pasja, czyli w kółko i na okrągło o rowerowych podróżach po Europie i Azji. Relacje, fotografia, lifestyle, porady i osobiste przemyślenia. Bardzo gorąco polecam!

 

TroPiMy

TROPIMY: Przemek i Magda, dwoje programistów podróżujących w iście geekowym wydaniu (oj tak!)!!! Moja ulubiona seria #AmerykaDlaGeeka 🙂

 

Kami Everywhere

KAMI EVERYWHERE: u Kami znajdziecie sporo opowieści z okresów mieszkania w Bośni i Portugalii, jak i historie z dalszych wojaży, jak Kuba czy Malezja. Uwielbia sztukę, alternatywne miejsca oraz podróże solo i to właśnie o tym najczęściej przeczytacie na jej blogu.

 

8 Stóp

8 STÓP: Ola i Paweł twierdzą, że z dziećmi też się da (choć ciężko w to uwierzyć, nie?). Niestety fakty mówią same za siebie, im to wychodzi i to świetnie! Zaglądnijcie sami 🙂

 

Wojażer.co

WOJAŻER: Klasa, styl i szczypta hipsterstwa, czyli cały Marcin 😉 “Profesjonalizm” to jego drugie imię. Bezgranicznie zakochany w swojej żonie Magdalenie, dzięki której jego blog cieszy się naprawdę porządnymi zdjęciami!

 

Znaj Kraj

ZNAJKRAJ: Szymon – zdecydowanie aktywnie! Rowery, narty biegowe, bieganie to jego żywioł! Dobrze, że przy tym wszystkim aparatu nie zapomina, bo zdjęcia robi wprost urocze!

 

W KRAINIE TAJFUNÓW: oto Karolina, która prowadzi mój zdecydowanie najulubieńszy 😉 blog o Azji. Japonistka o Japonii – to naprawdę przyjemność czytania!

 

ZALEŻNA W PODRÓŻY: zdecydowanie niezależna Aga w swoich zdecydowanie niezależnych podróżach poza szlakiem. Pierwszy polski blog o odpowiedzialnej turystyce.

 

BiegunWschodni

BIEGUN WSCHODNI: Natalia i jej europejskie wojaże. Podróże po Europie, wycieczki weekendowe, wędrówki piesze, trekking rowerowy – zawsze ciągnie ją w odludne góry, choć czasem przemierza także miasta ukazując je od zupełnie innej strony 🙂

 

the Ollie blog

THE OLLIE: wyjątkowo piękny blog wyjątkowo pięknej kobiety. Ollie łączący w życiu dwie pasje – podróże i fotografowanie. Jej zdjęcia i opisy wyjazdów do klimatycznej Azji Południowo-Wschodniej oraz krótkich wypadów po pięknej Europie na prawdę robią wrażenie!

 

posttravelthoughts

POST TRAVEL THOUGHTS: Ewa – mieszczuch znad morza, który pokochał góry. Podróżuje też po miastach, zabierając ze sobą piękne zdjęcia robione tradycyjnym analogiem!

 

tropimy-przygody

TROPIMY PRZYGODY: Karolina i Bartek w ich podróżach bliższych i dalszych. Żywo zainteresowani zagadnieniami odpowiedzialnej turystyki oraz slow travel. Szykują się właśnie do podróży dookoła świata (start w listopadzie), o przygotowaniach do której również piszą na blogu. Na dokładkę spora dawka fotografii, nie tylko tej podróżniczej!

 

szukając słońca

SZUKAJĄC SŁOŃCA to blog o poszukiwaniu słońca – na szlaku i na plaży. Samotnie, z plecakiem, budżetowo. Niekomercyjne Wyspy Kanaryjskie, dzika Grecja, ukochane Tatry. Tatr dużo. Bardzo dużo. Tak na prawdę to dla Kasi kula ziemska dzieli się na góry i jakąś tam resztę świata 😉

 

italia poza szlakiem

ITALIA POZA SZLAKIEM: Magda i jej miłość, czyli Półwysep Apeniński w podróżach żeglarsko – enokulinarnych. Na jej blogu znajdziecie najlepsze włoskie winnice, serowarnie, producentów oliwy i lokalnej żywności.

 

plecak-i-walizka

PLECAK I WALIZKA: Hanna w podróży przez życie i świat. Odważna, pyskata! 😉 i niezwykle wesoła. Niedawno rozpoczęła swoje wyzwanie Bucket List i obiecuje, że pokaże pazur.

 

szymon podróżnik

SZYMON PODRÓŻNIK, czyli o takim jednym włóczykiju, co realizować marzenia i poznawać nowe miejsca oraz ludzi w najróżniejszych zakątkach świata. Zdarzyło mu się także popełnić książkę. Jaką? Sprawdźcie na jego blogu 🙂

 

OOPS!sidedown

OOPS!SIDEDOWN: Karolina i Piotrek zmę­czeni swoim luk­su­so­wym, war­szaw­skim życiem posta­no­wili rzu­cić wszystko i wyru­szyć w podróż na koniec świata 😉 Bardziej “na serio” twierdzą, że z blo­giem wystar­to­wa­li z mikro­sko­pij­nymi oszczęd­no­ściami i kil­koma podró­żami po Euro­pie na wspól­nym koncie. Specjalizują się w pro­duk­cji fil­mów, więc nie­ustan­nie ćwi­czą warsz­tat w nadziei, że kie­dyś dorów­nają tuzom filmografii 😉

 

Chiny Info

MADE IN CHINA, czyli Teacher Peter. Od 2009 zawodowo i życiowo w Chinach, turystycznie w Azji. W pracy nauczyciel, na urlopie maniak z aparatem. Jak nikt inny potrafi uchwycić życie ludzi na drugim końcu świata. Świetny fotoreportażysta!

 

peregrino

PEREGRINO W DRODZE: Piotr, weteran i ojciec chrzestny polskich blogów podróżniczych. Wspaniały człowiek, dobry duch i wielka inspiracja w jednym! Kocha przyrodę i… bieganie 🙂

 

Where is Juli Sam

WHERE IS JULI + SAM: Polka i Australijczyk. Dziennikarka i inżynier. Marzyciele. Zakochani w świecie, w sobie nawzajem i w krainie kangurów, w której żyją na co dzień.

 

gonimy słońce

GONIMY SŁOŃCE: o dwojgu takich, co wciąż uciekają przed zimą w poszukiwaniu ciepełka i przygód, czyli podróże dookoła świata w pogoni za słońcem 🙂

 

chwytaj dzień

CHWYTAJ DZIEŃ: Domi, Piotrek i Ania – jak raz wyruszyli na 13-miesięczną podróż dookoła świata, tak teraz nie można ich już zatrzymać. Marzy im się tylko jeździć, latać, pływać, zwiedzać i chłonąć świat wszystkimi zmysłami 😉

 

bolivia in my eyes

BOLIVIA IN MY EYES, czyli ‘Life’n’ Trouble’ in Bolivia’ w wykonaniu Danuty. Absolytny must-read przy planowaniu podróży do Boliwii!

 

mialmaespanola

MI ALMA ES ESPAÑOLA: blog Polki z hiszpańską duszą, pasjonatki podróży i języków obcych, fanki Realu Madryt i kotów. Karolina motywuje do poznawania krajów hiszpańskojęzycznych i kreatywnej nauki języka przez 365 dni w roku 🙂

 

choose travel

CHOOSE TRAVEL. CHOOSE LIFE to blog reporterski z literackim zacięciem. Szoszo i Stan najczęściej podążają na Wschód śladami Andrzeja Stasiuka, Roberta D. Kaplana i Paula Theroux, ale chętnie wracają też do USA wspominając Jacka Kerouacka i Huntera S. Thompsona.

 

I to by było na tyle. Miłej lektury! 🙂

Izabela

4 Comments

  1. Qmoh w podróży says

    Oj, dzięki! W tak zacnym towarzystwie się znaleźć to dla mnie prawdziwa radocha & zaszczyt 🙂

Leave a Reply